Home
news biografia książki galeria wywiady fragmenty
O W E N     K I N G

Data urodzenia: 21 luty 1977
Miejsce urodzenia: Bangor


Owen King pochodzi z rodziny bogatej w pisarskie tradycje. Jest najmłodszym z trójki dzieci (pozostali to Noami oraz Joe Hill - kolega po fachu) pisarskiego małżeństwa - Tabithy i Stephena King.

Oficjalna strona autora

www.owen-king.com


Notka biograficzna napisana specjalnie dla nas przez Owena Kinga

Owen King to autor 'Jesteśmy w tym wszyscy razem', którą PopMatters nazwało jedną z Najlepszych Książek 2005 roku. Zdobywca John Gardner Award w kategori Opowiadanie, był także nominowany do National Magazine Award. Jego opowiadania i teksty niebeletrystyczne ukazały się w Book Magazine, the Bellingham Review, the Boston Globe i kilku innych magazynach, z których nie wszystkie zaczynają się na literę B. Mieszka na Brooklinie, uczy kreatywnego pisania ma Gotham Writers' Workshop na Uniwersytecie Columbia.


Owen King o sobie

Wychowałem się w domu bogatym w tradycje do opowiadania historii. Myślę, że była to duża część okresu mojego dorastania, nie jestem jednak nadgorliwy by się nad tym rozwodzić. Wydaje mi się, że pytanie, które często przychodzi ludziom na myśl, to: "Jak to było być dzieciakiem Stephena Kinga? Jak to było dorastać w tym domu?". Odpowiedź jest tego typu, że po prostu nie uważam, by było to tak związane z tym, co robię. Rozumiem ciekawość ludzi i już poczyniłem naprawdę stanowcze starania, by pisać w sposób indywidualny dla mnie i robić tyle ile jestem w stanie na własną rękę nie wariując przy tym. Myślę, że odmawianie odpowiedzi na to pytanie, jest zaproszeniem, by ludzie byli bardziej zainteresowani, a nie mniej. Mogę swobodnie powiedzieć, że ludzie byliby zdziwieni, iż moi rodzice są częścią społeczności w miejscu gdzie dorastałem. Chodziłem do publicznej szkoły, gdy byłem dzieckiem tata pracował w Małej Lidze, oboje rodzice chodzili na koncerty do mojej podstawówki, podczas których stajesz na podwyższeniu i śpiewasz "Boże, błogosław Amerykę". Rodzice brali w tym wszystkim udział i nie byli w społeczności postrzegani jako gwiazdy, byli po prostu Stevem i Tabby.


Notka o autorze z tylnej okładki książki

Klimat prozy Owena Kinga bliski jest atmosferze powieści ojca, czemu sprzyja sceneria, w której młody autor umieszcza swych bohaterów - małe miasteczka w stanie Maine, wielkie domy w Bangor, a także zmysł obserwacji i absurdalne poczucie humoru. Najbardziej interesują go wybory, których musimy dokonywać w konflikcie z otoczeniem lub samym sobą.


2006 - 2013/ design: Pavel / zawartość: nocny i Mando / Wszelkie prawa zastrzeżone