Stephen King otrzyma Grand Master Award

Mystery Writers of America podjęło decyzję o przyznaniu Stephenowi Kingowi nagrody Grand Master Award. Jest to jedna z najważniejszych, przyznawanych corocznie nagród w uznaniu za ważny wkład na polu sensacji, kryminału i grozy oraz za znaczący dorobek literacki o nieustannie wysokiej jakości (laureatami byli między innymi Agatha Christie w roku 1955 i Alfred Hitchcock w 1973).

„Stephen King jest naturalnym następcą Edgara Allana Poe”, powiedział Reed Farrel Coleman, vice-prezes Mystery Writers of America.

„Jestem zachwycony faktem, że otrzymam nagrodę Grand Master, i że dołączę do towarzystwa moich największych idoli i nauczycieli – ludzi takich jak John D. MacDonald, Ed McBain i Donald E. Westlake. Ta nagroda jest dla mnie niezwykle ważna, bo otrzymuję ją od ludzi, którzy rozumieją dwie rzeczy: to jak istotne są dobre pisarstwo oraz opowiadanie historii.” – tak skomentował wydarzenie Stephen King.

Nagroda zostanie wręczona pisarzowi 26 kwietnia ’07 w Nowym Jorku podczas 61 ceremonii rozdania Edgarów, czyli The Edgar Allan Poe Awards, głównej nagrody Mystery Writers of America.

 Mystery Writers of America