Amerykański wydawca opublikował opis „End of Watch”

Tak przedstawia się opis ostatniej części z trylogii o detektywie Hodgesie – „End of Watch”:

 

W pokoju numer 217 Klinki Traumatycznych Uszkodzeń Mózgu coś się przebudziło. Coś złego.

Brady Hartsfield, sprawca Masakry Mercedesem podczas której zginęło osiem osób a wiele zostało poważnie rannych, od pięciu lat przebywa w stanie wegetatywnym w Klinice Traumatycznych Uszkodzeń Mózgu. Według lekarzy mało prawdopodobny jest powrót do zdrowia. Śliniący się i gapiący martwym wzrokiem Brady tak naprawdę jest w pełni świadomy a dodatkowo posiada nową, śmiertelną moc pozwalającą mu siać niewyobrażalne spustoszenie nie wychodząc nawet ze szpitalnego pokoju.

Emerytowany detektyw Bill Hodges, niezwykły bohater „Pana Mercedesa” oraz „Znalezione nie kradzione” prowadzi obecnie agencję detektywistyczną wraz ze swoją partnerką, Holly Gibney, która raniła Hartsfielda powodując u niego uraz mózgu. Brady to pamięta. Gdy Bill i Holly pojawią się na miejscu morderstwa-samobójstwa powiązanego z Masakrą Mercedesem, zostaną wciągnięci w najniebezpieczniejszą z ich dotychczasowych spraw, której stawką będzie nie tylko życie ich, ale również przyjaciół Hodgesa, Jerome’a Robinsona i jego nastoletniej siostry Barbary. Brady Hartsfield powraca i planuje zemstę nie tylko na Billu Hodgesie i jego przyjaciołach, ale na całym mieście.

W „End of Watch” Stephen King doprowadza trylogię Hodgesa do całkowicie przerażającego zakończenia łącząc detektywistyczną literaturą „Pana Mercedesa” i „Znalezione nie kradzione” z nadnaturalnym suspensem będącym jego znakiem rozpoznawczym. Efektem tego jest wytrącające z równowagi spojrzenie w ludzką bezbronność i całonocna rozrywka.

 End of Watch