Konkurs 180 – Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnika

Serwis StephenKing.pl i wydawnictwo Prószyński i S-ka zapraszają na KONKURS z okazji premiery nowego wydania książki Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnika.

Do wygrania są 3 egzemplarze książki.

Konkurs trwa w dniach 07 – 14 maja (włącznie).

Zadanie:

„Jak pisać. Pamiętnik rzemieślnika” to kolejne już nowe wydanie wcześniejszej książki Stephena Kinga.

W ubiegłych latach autor wydał drugi raz powieść „Bastion”, tym razem bez skrótów jakie dokonał wydawca przy pierwszym wydaniu, następnie postanowił poprawić pierwszy tom sagi „Mroczna Wieża” „Roland” i dostosować go do późniejszych tomów, później dostaliśmy „Miasteczko Salem” wraz z usuniętymi fragmentami oraz powiązanymi z tą powieścią opowiadaniami, zawierające dodatkowo ilustracje. Teraz mamy uzupełnione wydanie książki „Jak pisać” gdzie znajdziemy rozmowę pierwszego syna Joe Hilla z Kingiem, esej drugiego syna Owena o Kingu a także uzupełnione listy ulubionych książek.

Jaką inną książkę Stephena Kinga chciałabyś / chciałbyś zobaczyć w nowym wydaniu i co nowego miałaby zawierać?

Zwycięzcy:

1. Klaudia J.; Szczepańcowa
Książka Stephena Kinga, którą chciałabym zobaczyć w nowym wydaniu to zdecydowanie Lśnienie – koniecznie z prologiem i epilogiem „Before the Play” i „After the Play”. Szczególnie kuszące są fragmenty z wczesnej historii hotelu Overlook, uważam że byłyby interesującym uzupełnieniem wątku powieści. Ponadto, z racji że jest to jedno z najpopularniejszych dzieł Kinga, myślę, że zasługuje na piękne polskie wydanie w luksusowym opakowaniu, np. takim jakie tworzy @kings_domain_designs na Instagramie lub w skórzanej oprawie w stylu Barnes and Noble Leatherbound Classics.

2. Paulina L.; Kluczbork
Chciałabym zobaczyć nowe wydanie powieści  „Ręka mistrza”.
Uważam, że powinna zostać ona wzbogacona przede wszystkim o ilustracje przedstawiające m.in. fenomenalne obraza Edgara  Freemantle’a. Dodatkowo chciałabym, aby opis wyprawy do pierwszego Czaplego Siedliska był znacznie dłuższy i jeszcze bardziej mroczny. Wisienką na torcie mógłby być bonus w postaci dodatkowego opowiadania bądź po prostu dodatkowy rozdział  „Jak powstaje obraz”, w którym opisane byłyby pokrótce wcześniejsze dzieje Perse – zanim trafiła w ręce małej Elizabeth. Wiem, że książki nie ocenia się po okładce, ale akurat w tej powieści obrazy odgrywają ważną rolę, dlatego chciałabym, aby okładka „Ręki mistrza” również miała dużo lepszy, mroczniejszy wygląd.

3. Grzegorz S.; Sopot
Bardzo chciałbym by Stephen King na 40-lecie zbioru opowiadań „Szkieletowa załoga” przygotował specjalne wydanie tej książki i dołączył do niej opowiadania, które stały się bazą dla historii w komiksie „Opowieści makabryczne”. „Samotna śmierć Jordy’ego Verrilla” i „Skrzynia” to opowiadania, który istniały już wcześniej i łatwo można by je dołączyć do książki. Ale jeszcze większym rarytasem byłoby, gdyby King napisał pełnoprawne opowiadania na podstawie wymyślonych przez siebie historii do komiksu, „Dzień ojca”, „Jak pozostać na fali” i „Lubią się podkradać”. „Opowieści makabryczne” to bardzo fajny komiks i szkoda, że nie możemy przeczytać tych opowiadań.