Kompletny przewodnik po życiu, twórczości i inspiracjach

12 września, nakładem wydawnictwa Arkady, w Polsce ukaże się książka autorstwa Beva Vincenta pt. „Stephen King. Kompletny przewodnik po życiu, twórczości i inspiracjach”. Książka oryginalnie ukazała się dokładnie rok temu. Jest to pozycja o większym formacie (215 x 275 mm), w twardej oprawie, wzbogacona o dużo zdjęć. Autorem przekładu jest Wiesław Marcysiak. Liczba stron to 240, a cena okładkowa wynosi 109 zł.

Tak prezentuje się okładka i opis:

 

Książka Stephen King. Kompletny przewodnik po życiu, twórczości i inspiracjach pozwala poznać bliżej twórczość słynnego króla horroru, przyglądając się jej ewolucji i wpływom widocznym w ciągu niemal pięćdziesięcioletniej kariery pisarza. Ta chronologiczna opowieść, której towarzyszą archiwalne zdjęcia i dokumenty z prywatnych zbiorów pisarza, pokazuje proces powstawania jego powieści, opowiadań i, nie tylko filmowych, adaptacji.

Stephen King jest autorem blisko 70 powieści i ponad 200 opowiadań. To jeden z najbardziej poczytnych autorów wszech czasów – jego książki sprzedały się w ponad 400 milionach egzemplarzy na całym świecie. Na podstawie prozy Kinga powstało też wiele filmów, z których najbardziej znanymi są: ToLśnienieMiserySkazani na Shawshank czy Zielona mila.

Jej autorem jest Bev Vincent – autor, krytyk i redaktor, który od lat zajmuje się twórczością Stephena Kinga i ma na swoim koncie nie tylko liczne artykuły, a także książki na temat jego powieści oraz wydał z Kingiem zbiór opowiadań 17 podniebnych koszmarów. Tym razem Vincent przygotował dla fanów pisarza prawdziwą gratkę – bogato ilustrowaną książkę, w której znajdziemy wiele ciekawostek, anegdot oraz opowieści o Kingu, dotyczących zarówno jego drogi zawodowej, jak i życia prywatnego.