Zjazd nr 03 – Toruń 2005

 

Trzeci zlot użytkowników naszego forum połączony był z II Festiwalem Grozy, który w tym czasie odbywał się w mieście Kopernika. Tradycyjnie spotkały się redakcje zaprzyjaźnionych serwisów StephenKing.pl i CarpeNoctem.pl oraz nie związani czynnie z żadną z tych stron przyjaciele z forum 'Groza w każdym calu’, łącznie 17 osób. Wśród uczestników zlotu dominowały dwie grupy. Tzw. „Kingowcy” i „Koontzowicze”, a sam zjazd nieoficjalnie odbywał się pod znakiem „Dziewiętnastki” 🙂 Przez cztery dni nieustannie toczyły się debaty na temat „kingowej” liczby, przy których bawiliśmy się wybornie. Było nas w sumie 17 osób: Mando, Nocny, Ingo, SickBastard, Amron, Taclem, Rose Red, Konrad, Pennywise, Qmik, Crazy Mary, Stefania Król, Terminatrix, Xavier, h2onik, Tenar, Orbitowski. Rozpatrując zjazd pod kątem Kinga prezentowało się to mniej więcej tak:

Pierwszego dnia redakcja naszego serwisu wzięła czynny udział w pogadance na temat „Grozy w literaturze” prezentując temat „King jako najważniejsza postać współczesnej literatury grozy – sukcesy i porażki”.

 

Dzień drugi to już błogie lenistwo. W „Domu Pielgrzyma” (gdzie ostatecznie osiedliśmy) odbyła się projekcja filmu Micka Garrisa pt. „Riding the Bullet”. Poza tym zapoznaliśmy się z literaturą, którą każdy zabrał ze sobą. Przeanalizowaliśmy takie pozycje jak: komiks „Creepshow”, „The Road to the Dark Tower” Beva Vincenta, „The Journals Of Eleanor Druse, My Investigation Of The Kingdom Hospital Incident” Richarda Doolinga, „Creepshows: The Illustrated Stephen King Movie Guide” Stephena Jonesa oraz hit zjazdu – pewną małoznaczącą polską nowość 🙂

 

Trzeci dzień to filmów ciąg dalszy. Nocne (a właściwie już poranne) projekcje dwóch filmów Stephena Kinga – „Smętarz dla zwierzaków” oraz „Oko kota”. Poza tym dalsze przeglądanie literatury i dalsze wariacje na temat liczby dziewiętnaście.

  

Czwarty dzień to już smutne pożegnanie. Rozpoczyna się odliczanie dni do kolejnego zjazdu.