Rozmowa z Emily Rose

Wywiad dla kanału SciFi Universal na wyłączność serwisu StephenKing.pl

  

W serialu „Haven” pojawiają się zjawiska nadprzyrodzone. Wierzysz w takie zjawiska?

Zdecydowanie uważam, że istnieje jeszcze jakieś inne życie. Wszystko to co nas otacza jest częścią czegoś większego. Wierzę w to, że nasz świat i świat paranormalny istnieją obok siebie. Nasz świat, idzie jednak do przodu w takim szybkim tempie, że chyba nie wszyscy są świadomi, że poza nami i naszym światem istnieje coś jeszcze.

Porozmawiajmy o postaci w którą wcielasz się w „Haven”. Polscy widzowie obecnie mogą oglądać 3. sezon na kanale Scifi Universal. 1. sezon był o Audrey, która dopiero przyjechała do miasteczka i bada jej tajemnicze powiązanie z tym miejscem. 2. sezon to pytanie o to kim jest, a w 3. sezonie Audrey zadaje sobie pytanie: „gdzie jestem?”.

W 1. sezonie Audrey dowiaduje się, że jest powiązana z Haven poprzez artykuł ze zdjęciem w jakiejś gazecie. Najpierw myśli, że to jej matka, potem jednak dochodzi do wniosku, że to ona sama może być postacią z tej fotografii. Kiedy wreszcie dowiaduje się prawdy, nie może w nią uwierzyć. Wtedy też odkrywa swoje zdolności do rozmowy z ludźmi, w taki sposób aby odłożyć emocje na boczny tor i zaufać swojemu instynktowi i intuicji w 100%.

Czy możesz zdradzić choć jedną ciekawostkę o Audrey, o której ludzie nie mają pojęcia?

Ona stara się przezwyciężyć swoje słabości i widać jak powoli jej się to udaje. Czasami ponosi oczywiście porażki i bardzo ciekawie ogląda się jej reakcje na te sytuacje. Audrey ma swoją delikatną stronę charakteru, ale nie pokazuje jej, stara się być silna i na taką wyglądać. Nie poddaje się.

Scenariusz do serialu „Haven” powstał na podstawie noweli Stephena Kinga „Colorado Kid”. Jesteś fanką Stephena Kinga? Czytasz jego książki?

Nie, muszę się przyznać, że nigdy go nie czytałam. Oglądałam za to filmy, które okazywały się, że są ekranizacjami powieści Kinga. Moje ulubione postacie na przykład z filmu „Stań przy mnie” pochodzą z noweli Kinga. Kiedy się o tym dowiedziałam pomyślałam: „To jest na podstawie Kinga? Rewelacja!”. Wiele moich ulubionych filmów to ekranizacje Kinga, ale nigdy nie skusiłam się przeczytać żadnej z jego książek.

Powiedz mi czy istnieją jakieś podobieństwa między tobą a Audrey?

Ona jest uparta i ja też. Audrey jest bardzo kompetentna, zdeterminowana i bardzo ciężko pracuje. Nie ma w zwyczaju zostawiać czegoś i się poddać, walczy do końca. Ja też tak mam, jak się na coś zdecyduję to nie popuszczę aż nie będę tego miała. Bardzo podobnie zachowujemy się również w stosunku do nowopoznanych ludzi – obydwie podchodzimy do tego z dużą rezerwą. Jestem raczej typem obserwatora i myślę, że Audrey też. Różnimy się na pewno w kwestii podejścia do życia, ja jestem raczej skryta i dyskretna. Mój mąż mówi, że potrzebuję kilku tygodni żeby przestawić się z roli w serialu na Emily, którą zna i która jest jego żoną. Kiedy opuszczam plan zdjęciowy i spotykam ludzi ,ci zwłaszcza z pracy mówią, że jestem jakaś bardziej radosna i zrelaksowana. Miło słyszeć, że nie jestem kłębkiem nerwów tak jak Audrey i mam w sobie trochę luzu, który ludzie zauważają.

Możesz w skrócie opisać o czym jest serial?

Serial opowiada historię dziewczyny o imieniu Audrey Parker, która przybywa do miasteczka Haven. Tam poznaje dwóch mężczyzn Nathana i Duke’a. Obaj są mieszkańcami tej dziwnej miejscowości, która skrywa w sobie pewną tajemnicę. Okazuje się, że mieszkańcy to ludzie o nadprzyrodzonych mocach. Audrey, która przybywa do miasta przez przypadek, odkrywa że jest z nim w jakiś sposób powiązana. Im dłużej zostaje w mieście tym więcej odkrywa zadziwiających faktów ze swojego życia, o których nie miała wcześniej pojęcia. W trakcie oglądania serialu widz odkrywa razem z Audrey, że nie jest ona osobą za którą się zawsze uważała. W trzecim sezonie dowiemy się trochę więcej o naszej głównej bohaterce, tajemnicy Colorado Kida i co ich tak naprawdę łączy.