Zapowiedź nowej powieści Stephena Kinga „The Institute”

Na 10 września zaplanowano światową premierę nowej powieści Kinga, której tytuł brzmi The Institute. Książka będzie miała 576 stron, a tak przedstawia się jej opis:

W środku nocy w domu przy cichej ulicy na przedmieściach Minneapolis ktoś po cichu morduje rodziców Luke’a Ellisa a jego samego porywa czarnym SUV’em. Wszystko trwa mniej niż dwie minuty. Luke budzi się w Instytucie, w pokoju identycznym jak ten, z którego go zabrano, ale bez okna. Za drzwiami są inne drzwi a za nimi inne dzieciaki posiadający specjalne zdolności – telekinezę czy telepatię – które znalazły się w tym miejscu w taki sam sposób jak Luke. Kalisha, Nick, George, Iris i dziesięcioletni Avery Dixon. Trafiają oni do Frontowego Skrzydła. Inni jak się dowie Luke, kończą w Tylnym Skrzydle. Jak mówi Kalisha, „tak jak w motelu, meldujesz się, ale już nie możesz się wymeldować”.

W tej złowieszczej instytucji dyrektorka pani Sigsby i jej personel oddani są temu by wydobyć z dzieci ich paranormalne zdolności i nie mają przy tym żadnych skrupułów. Jeśli się podporządkujesz dostajesz żetony do automatów, jeśli nie, czeka cię brutalna kara. Gdy Luke widzi, że znikają kolejne ofiary, jest coraz bardziej zdesperowany by uciec i sprowadzić pomoc. Ale jeszcze nikt nigdy nie uciekł z Instytutu.

Niesamowity jak „Podpalaczka” z siłą dzieciaków z „To” „Instytut” przynosi skręcającą wnętrzności opowieść o walce dobra ze złem w świecie gdzie dobrzy faceci nie zawsze wygrywają.