Zapowiedź nowej powieści Stephena Kinga – „Holly”

Na wrzesień zapowiedziano nową powieść Stephena Kinga o tytule Holly, o której autor wspominał w zeszłym roku. Książka w oryginale będzie miała 464 strony, a oto jej opis:

„Holly” to triumfalny powrót ukochanej bohaterki Stephena Kinga Holly Gibney. Czytelnicy byli świadkami jej przemiany z nieśmiałego (ale też odważnego i szlachetnego) odludka w „Panu Mercedesie” przez partnerkę Billa Hodgesa w „Znalezione nie kradzione” do mądrego, czasem twardego detektywa w „Outsiderze”. W nowej powieści Holly działa sama przeciw parze niewyobrażalnie zdeprawowanych, potrafiących doskonale zmieniać wygląd adwersarzy.

Penny Dahl zwraca się do agencji detektywistycznej Uczciwi znalazcy o pomoc w odnalezieniu jej zaginionej córki. Holly nie jest zbyt chętna by przyjąć tę sprawę, jej partner Peter zachorował na Covid, niedawno też zmarła jej mama. Holly chce już odpuścić, ale coś w desperackim głosie Penny Dahl nie pozwala jej odmówić pomocy.

Kilka przecznic od miejsca, w którym zniknęła Bonnie Dahl mieszkają Rodney i Emily Harris. To typowi przedstawiciele poważanych przedstawicieli burżuazji: małżeństwo po osiemdziesiątce, oddani sobie nawzajem naukowcy na emeryturze. Ale za drzwiami swojego domu skrywają tajemnicę, która może wiązać się ze zniknięciem Bonny. Trudno będzie odkryć co knują, są przebiegli, cierpliwi i bezwzględni.

Holly musi uruchomić wszystkie swoje zdolności by przechytrzyć i wyprowadzić w pole parę przerażających profesorów.