Zapowiedź nowej powieści Kinga pt. „11/22/63”

Dzisiaj oficjalnie zapowiedziano nową powieść Stephena Kinga, która ma się ukazać 8 listopada 2011 roku. W naszym serwisie o 11/22/63 można było przeczytać już 9 października zeszłego roku. Książka ma liczyć 960 stron i kosztować 35$. Oto jej oficjalny opis:

22 listopada 1963 roku w Dallas padły trzy strzały,
umarł Prezydent Kennedy, świat się zmienił.
Gdybyś miał szansę zmienić historię, zrobiłbyś to?
Czy warte byłyby konsekwencje tego czynu?
Jake Epping jest trzydziestopięcioletnim nauczycielem angielskiego w liceum w Lisbon Falls w stanie Maine, który dodatkowo przeprowadza kursy GED dla dorosłych. Od jednego z uczniów otrzymuje esej – makabryczne i wstrząsające opowiadanie z pierwszoosobową narracją o nocy, która wydarzyła się 50 lat temu, podczas której ojciec Harry’ego Dunninga wrócił do domu i zabił młotkiem jego matkę, siostrę i brata. Harry uciekł ze zmiażdżoną nogą, co potwierdza jego krzywy chód.

Niedługo później Al, przyjaciel Jake’a prowadzący lokalny bar wyjawia sekret: jego spiżarnia jest portalem do 1958 roku. Werbuje on Jake’a na szaloną – i szalenie możliwą – misję, celem której jest zapobiegnięcie zamachowi na Kennedy’ego. Tak zaczyna się nowe życie Jake’a jako George’a Ambersona i jego nowego świata Elvisa i JFK, wielkich amerykańskich samochodów i sock hopa, targanego konfliktami, samotnego Lee Harveya Oswalda i pięknej bibliotekarki ze szkoły średniej Sadie Dunhill, która staje się miłością życia Jake’a, życia które przekracza wszelkie normalne zasady czasowe.

11-22-63 zapowiedź