Zapowiedź książki „Hearts in Suspension”

Kilka miesięcy temu pojawiła się szczątkowa informacja o zaplanowanej na jesień książce Stephena Kinga Hearts in Suspension. Szybko okazało się, że nie będzie to nowa powieść pisarza, co więcej nie jest to kolejna zwyczajna pozycja w jego bibliografii. „Hearts in Suspension” to zbiór esejów Kinga oraz jego kolegów i przyjaciół z czasów studiów a wszystko to w związku z pięćdziesiątą rocznicą rozpoczęcia nauki na Uniwersytecie Maine w Orono.

Stephen King napisał esej pod tytułem „Five to One, One in Five” na potrzeby którego stworzył swój studencki odpowiednik w osobie Petera Rileya. Poza nim podobne teksty napisało dwunastu byłych studentów uczelni dzieląc się swoimi doświadczeniami z tamtych burzliwych czasów, czasów Wietnamu i protestów w Stanach Zjednoczonych.

Dodatkowo w książce znajdziemy opowiadanie „Serca Atlantydów”, które przenosi czytelnika właśnie w tamten okres. Pozycja ta będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dzięki przedrukowanym czterem artykułom ze „Śmieciarki Kinga” – kolumny Stephena ze studenckiej gazety. A wszystko to okraszone zostało fotografiami i dokumentami z opisywanych wydarzeń.

Premiera książki zapowiedziana jest na 7 listopada.