Zapowiedź książki „Fifty-to-One”

Wydawnictwo Hard Case Crime zostało założone przez Charlesa Ardai w roku 2004. Celem było przywołanie na nowo ducha książek pulp, modnych w latach ’40 i ’50. Wydawano tu na nowo stare książki jak i zupełnie nowe, pisane specjalnie dla tej serii. Trzynastą z kolei książką był „Colorado Kid” Stephena Kinga.

Od tego czasu ukazało się 49 książek, w grudniu premierę będzie miała 50 – Fifty-to-One napisana przez samego założyciela, Ardai. Wydawnictwo postanowiło uczcić tę okrągłą liczbę i zrobić z tej książki mały rarytasik.

Każdy rozdział powieści będzie miał tytuł odpowiedni do kolejnych książek z Hard Case Crime. Pierwszy rozdział to 'Grifter’s Game’, taki właśnie tytuł miała książka, która rozpoczęła istnienie wydawnictwa. Jeden z rozdziałów będzie oczywiście zatytułowany 'The Colorado Kid’. Dodatkowo znajdą się tam wszystkie okładki poprzednich 49 książek Hard Case Crime.

Przygotowano także wersje limitowane. Limited Edition w liczbie 500 sztuk podpisanych będzie przez autora. Cena to 45$. Deluxe Edition to 50 sztuk oprawionych w skórę i umieszczonych w ręcznie robionym etui. Ponad 20 autorów złoży też autograf na specjalnych stronach poprzedzających rozdział, którego tytuł pochodzi z ich książki. Wśród nich znajdzie się Stephen King. Cena to 750$. Połowa dochodu ze sprzedaży tej wersji przeznaczona zostanie na The Haven Foundation, czyli fundację Kinga.

Oto i okładka tej książki. Zwróćcie uwagę na jedną z książek leżących na biurku 😉

 Fifty-To-One

A tak przedstawia się opis:

Co by było gdyby Hard Case Crime zamiast 50 ksiazek temu było założone 50 lat temu przez nicponia chcącego zarobić szybką kasę na popularności pulp fiction? Taki gość mógł dorobić się paru wrogów – w szczególności publikując rzekomo niefikcyjny opis skoku na klub nocny prowadzony przez mafię, który tak naprawdę był napisany przez 18 letnią showgirl. Z glinami i oszustami chcącymi ich dopaść, nasi bohaterowie uczą się, że pisanie i czytanie powieści pulp jest dużo lepsza zabawą niż przeżywanie ich.