Zapowiedź kontynuacji „Pudełka z guzikami Gwendy”

Dwa lata po wydaniu książki „Pudełko z guzikami Gwendy” zapowiedziano premierę jej kontynuacji. 19 listopada dzięki wydawnictwu Cemetery Dance do sprzedaży trafi powieść Gwendy’s Magic Feather. Pierwszą historię Stephen King napisał wspólnie z Richardem Chizmarem, wtedy to King wymyślił całą opowieść lecz nie wiedział jak ją skończyć i tutaj wkroczył Chizmar. Tym razem pomysł na książkę miał Chizmar i zaprezentował go Kingowi z myślą o współpracy. Stephenowi pomysł na przedstawienie Gwendy po 25 latach bardzo się spodobał jednak odmówił wspólnego pisania, gdyż sam właśnie pracuje nad nową książką. Zaoferował jednak pomoc i zredagował całą powieść, napisał także do niej wstęp. W książce pojawiają się postacie i wydarzenia z przeszłości miasteczka Castle Rock i jak napisał King w e-mailu do Chizmara: „Wielką przyjemnością było spojrzeć na moich ludzi i na moje miejsce oczyma innej osoby”.

Oto opis powieści:

Wraz z zimową nawałnicą do małego miasteczka Castle Rock w Maine przywiało coś złego. Szeryf Norris Ridgewick i jego ludzie szukają dwóch zaginionych dziewczyn, ale z upływającym czasem szansa na odnalezienie ich żywych maleje.

Mieszkająca w Waszyngtonie 37-letnia Gwendy Peterson jest już całkowicie inną dziewczyną niż była w dzieciństwie gdy biegała po Schodach Samobójców. Tamtego lata tajemniczy przybysz w czarnym garniturze, Richard Farris, powierzył jej małe pudełko z przyciskami (ktoś mógłby powiedzieć, że ją nim obarczył). Kuszące i mające potężną moc pudełko obdarowywało Gwendy drobnymi upominkami w zamian za opiekę. Ostatecznie Farris powrócił po nie obiecując, że dziewczyna nie zobaczy go już więcej.

A jednak pewnego dnia, bez żadnego ostrzeżenia, pudełko pojawia się ponownie. Tym razem nie ma już Richarda Farrisa, który mógłby wyjaśnić dlaczego i co powinna z nim zrobić. Tajemnicze pojawienie się pudełka przy jednoczesnych zaginięciach w Castle Rock powodują, że Gwendy wraca do domu… gdzie może pomóc ocalić zaginione dziewczynki i powstrzymać szaleńca zanim zrobić on coś makabrycznego.

Richard Chizmar przedstawia „Gwendy’s Magical Feather”, zapierającą dech w piersiach powieść, która stawia przed nami pytania, czy nasze życie kierowane jest przez los czy też wybory jakich dokonujemy. I jaką cenę możemy za te wybory zapłacić gdy wyciągamy rękę po rzeczy, których pożądamy najbardziej. Przygotujcie się na powrót do Castle Rock, małego, sennego miasteczka Stephena Kinga, wzniesionego na skale złożonej z mrocznych sekretów, które jeszcze raz przebudzi się ze snu.

Książka ma 330 stron czyli niemal o połowę więcej niż „Pudełko z guzikami Gwendy”. Okładkę ponownie zaprojektował Ben Baldwin a ilustracje wewnątrz książki wykonał także i tym razem Keith Minnion.

Jak to zwykle w wydawnictwie Cemetery Dance bywa, książka wyjdzie w kilku wariantach:

  • Trade Hardcover Edition: w twardej oprawie, z obwolutą w cenie 25 dolarów
  • Signed & Slipcased Limited Edition Hardcover: w większym formacie, z inną okładką i z innymi ilustracjami niż wersja podstawowa oraz z autografem Richarda Chizmara, w etui, z bonusami, które pozostają na razie tajemnicą, nakład 750 egzemplarzy, w cenie 75 dolarów
  • Signed & Traycased Hardcover Lettered Edition:  zawiera wszystkie ilustracje i bonusy a także autografy Richarda Chizmara, Keitha Minniona oraz Bena Baldwina włożone do ręcznie wykonanego pudełka w nakładzie 26 sztuk i cenie 500 dolarów.