Zapowiedź kolejnych książek w wydaniach kolekcjonerskich

W najbliższym czasie fanów i kolekcjonerów książek Stephena Kinga czekają spore wydatki.

Na sierpień wydawnictwo Suntup Editions zapowiedziało specjalne, limitowane, ilustrowane przez Ricka Berry’ego wydanie powieści Misery.

Przygotowano 3 wersje:

Artist Gift Edition – osiem kolorowych ilustracji, autograf Ricka Berry’ego. Cena to 110 dolarów.
Numbered Edition – osiem kolorowych ilustracji, autografy Stephena Kinga i Ricka Berry’ego, specjalne pudełko. Egzemplarze numerowane od 1 do 185 na czarno dostępne będą w sprzedaży ogólnej, 15 sztuk numerowane na czerwono przeznaczono do dystrybucji prywatnej. Cena to 525 dolarów a nakład 200 sztuk.
Lettered Edition – oprawa z koziej skóry, tytuł stworzony z oryginalnych klawiszy maszyny do pisania Royal Model 10, drewniane pudełko imitujące opakowanie na maszynę Royal, autografy Stephena Kinga i Ricka Berry’ego. Nakład to tylko 26 egzemplarzy oznaczonych literami od A do Z. Koszt to 3950 dolarów.

Przedsprzedaż rusza już  12 lutego, do pierwszych 50 zamówień wydawca dołączy gadżety w postaci pocztówek z portretami Misery Chastain i Annie Wilkes, zakładki i plakaty.

 

Na marzec wydawnictwo PS Publishing przygotowało limitowaną edycję książki Stukostrachy.

Książkę podzielono na 3 tomy:

The Ship in the Earth [221 stron]

Tales of Haven [280 stron]

The Tommyknockers [220 stron]

Wszystkie tomy zostały ozdobione ilustracjami Daniele Serra, znalazło się w nich łącznie 6 kolorowych i 30 czarno-białych prac. Wstęp do powieści napisała Angela Slater, na końcu znajdzie się też posłowie Stephena Kinga. Nakład jest limitowany do 1000 egzemplarzy i został już wyprzedany, cena wynosiła 69,99 funtów.