Zapowiedź ekranizacji książki „Później”

Wytwórnia Blumhouse planuje zekranizowanie jeszcze jednej historii Stephena Kinga. W tym roku będzie można obejrzeć ich „Telefon pana Harrigana” a wkrótce rozpoczną się prace nad przeniesieniem na mały ekran powieści Później. Blumhouse planuje stworzenie na jej podstawie serialu limitowanego, napisanie scenariusza powierzono Raelle Tucker, która zakończyła już pracę nad odcinkiem pilotowym. Tucker pisała wcześniej do takich seriali jak „Jessica Jones”, „Czysta krew” czy „Nie z tego świata”.

Jedna z dwóch głównych ról została już obsadzona, mamę Jamiego Conklina zagra Lucy Liu, aktorka znana z serialu „Ally McBeal” czy filmu „Kill Bill”.

Jak to czasami bywa, przy okazji ogłoszenia informacji o współpracy każdy sobie troszkę posłodził.

Stephen King powiedział: „Od lat chciałem współpracować z Jasonem Blumem, a teraz robimy razem aż dwa projekty! Brawo ja!”

Twórca Blumhouse odpowiedział na to: „Chciałem pracować ze Stephenem Kingiem jeszcze zanim się urodziłem. To brzmi niedorzecznie aż sobie uświadomisz, że mówimy o Stephenie Kingu.”

Wypowiedziała się też scenarzystka, Raelle Tucker: „”Później” jest przerażająca, wzruszająca i cudownie dziwna, oczywiście, bo to Stephen King. Adaptowanie jednego z moich ulubionych pisarzy, w dodatku z tak niezwykłymi partnerami jak Blumhouse i niezrównana Lucy Liu to spełnienie marzeń.”