„Willie The Weirdo” – kolejne opowiadanie w maju

Poza opowiadaniem „Finn” w tym miesiącu otrzymamy jeszcze jeden nowy tekst Stephena Kinga – Willie The Weirdo. Znajdzie się on w 66 numerze czasopisma McSweeney’s a kupić go będzie można od 31 maja. Co ciekawe pierwotnie premiera była zapowiedziana na wrzesień 2021, następnie przekładano ją jeszcze kilkukrotnie a dzięki temu wcześniej tekst pojawił się we Francji w magazynie Bifrost.

Tak wygląda opis opowiadania:

Tej zimy choroba z Chin, o której pisano w gazecie, przekształciła się w pandemię, która zaczęła zabijać ludzi na całym świecie. Szpitale i kostnice były przeładowane. W Europie pozostaliśmy w domach, a gdy już wychodziliśmy to w maseczkach. W Ameryce maseczki zakładali niektórzy, szczególnie wybierając się do supermarketów. Willie był pod wielkim wrażeniem, chociaż nie aż takim jakie wywarła olbrzymia erupcja wulkanu w Yellowstone. Na smartfonie śledził liczby zarażonych. Szkoły zamknięto. Roxie ubolewała, że nie odbędzie się bal maturalny ale jej brat akurat tym się nie przejmował. Jak się musi powtarzać klasę nie idzie się na studniówkę.
W marcu Dziadek zaczął kaszleć bardziej niż do tej pory. Aż w końcu zaczęła pojawiać się krew…

To daje nam już 10 opowiadań, które powstały po premierze ostatniego zbioru opowiadań „Bazar złych snów”. Niewykluczone więc, że kolejną antologię otrzymamy w ciągu najbliższych dwóch lat.