Universal oraz NBC zakupili prawa do ekranizacji cyklu „Mroczna Wieża”

Universal Pictures oraz NBC Universal Television wspólnie wydały oficjalne oświadczenie na temat zakupienia praw do ekranizacji sagi Stephena Kinga Mroczna Wieża. Laureaci Oscara Akiva Goldsman, Ron Howard i Brian Grazer, którzy nakręcili razem „Piękny umysł” oraz „Kod Leonarda Da Vinci” stworzą trzy filmy oraz dwu-sezonowy serial. Scenariusz oparty będzie na siedmiu tomach sagi, opowiadaniu i komiksach.

Najpierw powstanie pierwszy film, następnie zobaczymy pierwszy sezon serialu, który będzie stanowił łącznik z drugim filmem kinowym. Po drugim filmie w telewizji obejrzymy drugi sezon serialu, który skupi się na młodzieńczych latach Rolanda i znów pójdziemy do kina na trzeci film, który zamknie całość.

Scenariusz do pierwszego filmu i pierwszego sezonu serialu napisze Goldsman a wyreżyseruje je Howard.

Stephen King powiedział na ten temat:
Czekałem na odpowiednią ekipę, która przeniesie bohaterów i historie z tych książek do widzów kinowych i telewizyjnych na całym świecie. Ron, Akiva i Brian razem z Universalem i NBC są bardzo zainteresowani i uwielbiają „Mroczną Wieżę” i wiem, że stworzą dzięki temu intrygującą serię filmów i serialu, która będzie traktować z respektem pierwowzór i bohaterów „Mrocznej Wieży”, których fani pokochali.

Na oficjalnej stronie Kinga znajdziecie oryginał oświadczenia Universala i NBC. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo jeszcze kiedy rozpoczną się prace nad ekranizacją.

Universal