„The Turbulence Expert” – nowy tekst Stephena Kinga

4 września do sprzedaży trafi książka „Flight Or Fight” pod redakcją Stephena Kinga i Beva Vincenta. Jest to zbiór 17 opowiadań związanych w różny sposób z lataniem samolotami. Jednym z nowych tekstów jest The Turbulence Expert autorstwa samego Kinga.
Autor tak wypowiedział się na temat powodu powstania tej książki:

Siedzieliśmy sobie przy obiedzie przed seansem filmu „Mroczna Wieża” w Bangor, było wśród nas sporo osób, które na ten wieczór przyleciały samolotami. Wspomniałem, że nienawidzę latania i wywiązała się z tego rozmowa o różnych samolotowych sytuacjach, niektórych strasznych, innych śmiesznych. Powiedziałem, że nigdy nie powstała antologia opowiadań grozy oparta na lataniu, chociaż kilka tekstów o strachu przed lataniem było (na przykład Mathesona i Conan Doyla, które znalazły się w tej książce). Powiedziałem, że ktoś powinien wydać taką książkę. Rich Chizmar odpowiedział, że zrobiłby to natychmiast. I po jakimś czasie powstała „Flight Or Fight”. Bev Vincent zgodził się być moim współredaktorem i teraz książka jest gotowa, zawiera kilka nowych opowiadań, w tym moje i mojego syna Joe Hilla. Bev i ja sądzimy, że to będzie świetna lektura na podróże lotnicze, szczególnie podczas burzy.

Tak przedstawia się zawartość zbioru:

Wstęp – Stephen King
Cargo – E. Michael Lewis
The Horror of the Heights – Sir Arthur Conan Doyle
Nightmare at 20,000 Feet – Richard Matheson
The Flying Machine – Ambrose Bierce
Lucifer! – E.C. Tubb
The Fifth Category – Tom Bissell
Two Minutes Forty-Five Seconds – Dan Simmons
Diablitos – Cody Goodfellow
Air Raid – John Varley
You Are Released – Joe Hill
Warbirds – David J. Schow
The Flying Machine – Ray Bradbury
Zombies on a Plane – Bev Vincent
They Shall Not Grow Old – Roald Dahl
Murder in the Air – Peter Tremayne
The Turbulence Expert – Stephen King
Falling – James L. Dickey
Posłowie – Bev Vincent

Wydawnictwo Cemetery Dance zapowiedziało 3 wydania książki:

Trade Hardcover Edition – twarda oprawa z obwolutą za 27,95 dolarów
Slipcased Hardcover Artist Edition
– twarda oprawa, etui, wewnątrz książki ilustracja autorstwa Cortneya Skinnera, obwoluta z inną ilustracją niż Trade Hardcover Edition, autografy Beva Vincenta i Cortneya Skinnera, ręcznie numerowana w cenie 85 dolarów
Signed & Traycased Hardcover Lettered Edition – nakład jedynie 52 sztuki, w specjalnym pudełku, oprawa skórzana, autografy Stephena Kinga, Beva Vincenta i Cortneya Skinnera za 1500 dolarów.