The Secretary Of Dreams volume 1

The Secretary Of Dreams to 6 zilustrowanych opowiadań:

  • Drogowy wirus zmierza na północ (Wszystko jest względne)
  • Ciężarówka wuja Otto (Szkieletowa załoga)
  • Pora deszczowa (Marzenia i koszmary)
  • Cieśnina (Szkieletowa załoga)
  • Dola Jeruzalem (Nocna zmiana)
  • Urodzi się w domu (Marzenia i koszmary)

Wyboru opowiadań dokonał King a ilustracje wykonał Glenn Chadbourne. Co ciekawe, ani jedno słowo z opowiadań nie zostało pominięte w ilustracjach! A tych są setki na około 250 stronach. Rarytas ten zostanie wydany w 3 wersjach:

The Gift Edition
Edycja wydana w ilości 5000 sztuk w cenie 75$. Umieszczona jest w zrobionym na zamówienie futerale.

The Limited Edition
Edycja wydana w ilości 750 sztuk w cenie 300$. To wydanie umieszczone jest w ekskluzywnym, zrobionym na zamówienie opakowaniu, zawiera też specjalną kartę z autografami Stephena Kinga i Glenna Chadbourne’a. Każda z nich jest też ręcznie numerowana.

The Lettered Edition
Edycja wydana w ilości 52 sztuk w cenie 1500$. Ta wersja chroniona jest ekskluzywnym, zrobionym na zamówienie opakowaniem, prawdziwym dziełem sztuki. Posiada inną oprawę niż Limited Edition, inna jest też karta z sygnaturami Kinga i Chadbourne’a.

Książka liczy sobie blisko 250 stron. Trzy opowiadania są w całości przeniesione do formy komiksowej, pozostałe trzy w pewnym zakresie, aczkolwiek w obu przypadkach nie pominięto ani jednego słowa z oryginalnych tekstów.

Na stronie Cemetery Dance można już składać zamówienie, jednak Lettered Edition została błyskawicznie wyprzedana.

Dokładna data premiery nie została podana, prawdopodobnie będzie to początek przyszłego roku. Zapowiedziano też natychmiast drugi tom tego wydawnictwa. Stephen King już wybrał do niego opowiadania a Glenn Chadbourne pracuje właśnie nad rysunkami.

Czy The Secretary Of Dreams będzie kiedykolwiek dostępna dla wszystkich? Tego nie wiadomo, cechą wydawnictw Cemetery Dance jest to, że sa one limitowane, aczkolwiek nowa wersja 'Miasteczka Salem’ rok temu także była jedynie dla nielicznych. To pozwala mieć cień nadziei, że za jakiś czas wszyscy będziemy mogli tę książkę kupić.

Drogowy wirus zmierza na północ

Ciężarówka wuja Otto

Pora deszczowa

Cieśnina

Dola Jeruzalem

Urodzi się w domu