The 100 Scariest Movie Moments

Telewizyjna stacja Bravo przygotowuje na październik film dokumentalny zatytułowany The 100 Scariest Movie Moments, czyli 100 najbardziej przerażających momentów w filmach. Udział w nim weźmie Stephen King, który opowie o ekranizacjach jego powieści, z których sceny pojawią się na liście 100.
Reżyser tego projektu, Kevin Kaufman, powiedział, że wywiad z Kingiem został nagrany w jego domu, w Bangor i udał się znakomicie. „Wszyscy uczestnicy są wspaniali ale najlepsze zostawiliśmy na koniec. King jest bez wątpienia wisienką na torcie.”
Na pytanie jaką metodą sceny zostaną wybrane reżyser powiedział: „Mamy dwie metody. Pierwsza jest taka: zapytamy ekspertów, twórców filmowych i rozpatrzymy to też pod naszym kontem. Druga: zaprezentujemy te sceny niczego niespodziewającym się 12-latkom a potem sprawdzimy ich gatki.”
Film ten będzie miał 5 odcinków i zostanie wyemitowany pod koniec października tematycznie wpasowując się w Halloween. Obok Kinga pojawi się ogromna liczba ekspertów, twórców horrorów i aktorów w nich występujących, jak na przykład Wes Craven, John Carpenter, Rob Zombie, Robert Englund, Bruce Campbell, Clive Barker, Peter Jackson, Mick Garris, Rob Reiner, Rutger Hauer i będzie można zobaczyć fragmenty takich filmów jak Psychoza, Egzorcysta, Halloween, Teksańska masakra piłą mechaniczną, Obcy, Coś, Hellraiser czy Frankenstein.

bravo