Tabitha King i Michael McDowell „Candles Burning”

Za pośrednictwem subskrypcji oficjalnej strony, Stephen King poinformował o premierze książki Candles Burning, której współautorką jest jego żona Tabitha.

Akcja umieszczona jest w późnych latach ’50. Poznajemy siedmioletnią Carroll Dakin złapaną w sieć oszustw, tajemnic i zjawisk nadnaturalnych. Dziewczynka ma zdolność porozumiewania się z duchami. Gdy jej ojciec zostaje zamordowany podczas nieudanego porwania, głosy dusz przychodzą Carroll z pomocą, bo jak się okazuje, ona także jest w niebezpieczeństwie. Roberta Ann, matka dziewczynki, zabiera ją do tajemniczego miejsca, Pensacola B&B. Tam, dzięki swoim zdolnościom, Carroll z upływem czasu będzie mogła znaleźć słodką zemstę na zabójcach ojca i docenić czystą radość z natury odwetu.

Powieść tę rozpoczął Michael McDowell, jednak zmarł w 1999 roku zostawiając nieskończoną pracę. Tabitha King kontynuowała pisanie od momentu, w którym skończył McDowell.

McDowell pracował przy dwóch kingowych ekranizacjach: napisał scenariusz do odcinka 'The Word Processor of the Gods’ serialu 'Opowieści z ciemnej strony’ oraz do 'Przeklętego’. Był też twórcą dwóch opowieści filmu pełnometrażowego 'Opowieści z ciemnej strony’, trzecią była opowieść Kinga.

Candles Burning