Szczegóły serialu na podstawie „Mrocznej Wieży”

Plany na serial emitowany pomiędzy kolejnymi filmami z serii Mroczna Wieża były w zasadzie od samego początku. Zmieniły się osoby pracujące nad projektem jednak format został zachowany. Pierwszy z filmów jest już nakręcony, jego premiera zapowiedziana jest na 17 lutego 2017 roku. Prace nad pierwszym sezon serialu rozpoczną się właśnie w roku ’17 tak by serial trafił do telewizji rok później. Twórcy planują zrobić 10 – 13 epizodów, które będą ekranizacją czwartego tomu sagi – „Czarnoksiężnik i kryształ”. Możliwy jest też drugi sezon, który pojawi się po drugim filmie, który skupiłby się także na młodzieńczych latach Rolanda ale tych rozwiniętych w komiksach.

W serialu na pewno pojawią się filmowi Roland i Jake czyli Idris Elba i Tom Taylor. Ich obecność będzie oczywiście minimalna, będąca klamrą łączącą go z filmami. Kto wcieli się w rolę młodego Rolanda jeszcze nie wiadomo.

Nad serialem pracować będą te same osoby, które stworzyły pierwszy film, scenariusz pisze właśnie reżyser Nikolaj Arcel i współscenarzysta Anders Thomas Jensen, producentem ponownie będą między innymi Ron Howard, Brian Grazer i Akiva Goldsman. Dodatkowo zatrudniony będzie nowy reżyser.

Twórcy specjalnie z okazji ogłoszenia tych wiadomości i jednocześnie urodzin Stephena Kinga stworzyli mapę Mejis, gdzie toczyły się losy młodego rewolwerowca.