Stephen King’s N.

Stephen King już kilka razy eksperymentował z nowymi formami wydawniczymi i promocyjnymi. Właśnie przyszedł czas na kolejną ciekawostkę – Stephen King’s N.

 N

„N.” to niepublikowane dotąd opowiadanie, które znajdzie się w zapowiedzianym na 11 listopada w USA zbiorze Po zachodzie słońca. Właśnie w celach promocyjnych tej antologii powstaje „komiksowe wideo” zrealizowane na podstawie 54 stronicowego opowiadania N.. Nad tym projektem pracują razem Scribner, Simon & Schuster Digital, Marvel Entertainment i CBS Mobile.
Jest to 25 odcinkowy serial, każdy epizod ma 2 minuty, który będzie można oglądać w telefonach komórkowych oraz w internecie. Codziennie, oprócz weekendów, będzie można zobaczyć jeden odcinek na stronie www.NisHere.com, poczynając od 28 lipca i kończąc 29 sierpnia.

Jednak już teraz można obejrzeć trailer, Behind The Scenes oraz przedpremierowo! Epizod 1 (w tym celu należy się zarejestrować podając imię, nazwisko i adres e-mail).

 

Rysunki przygotował nagradzany rysownik komiksowy Alex Maleev, koloruje znany komiksowy ilustrator José Villarrubia. Opowiadanie zaadaptował Marc Guggenheim a nad całością czuwał oczywiście Stephen King. Głosu użycza między innymi nominowany do nagród Emmy i Złotego Globa aktor Ben Shenkman.

 

King i Marvel na rok 2009 zapowiedzieli miniserię komiksową na podstawie opowiadania N. Scribner natomiast zapowiada książkę z opowiadaniem i dvd z wszystkimi 25-cioma odcinkami serialu.

 

Stephen King powiedział na temat tego eksperymentu:

Zawsze jestem zainteresowany nowymi sposobami przekazywania opowieści, zawsze też ciekawi mnie jak to się sprawdzi. W tym przypadku wydaje mi się, że wyjątkowo dobrze.