Stephen King: Uncollected, Unpublished

Stephen King – Uncollected, Unpublished to książka za którą odpowiedzialni są Rocky Wood, David Rawsthorne i Norma Blackburn. Ukaże się dzięki wydawnictwu Cemetary Dance.

Jest to zbiór rarytasów związanych ze Stephenem Kingiem. Znajdują się tam informacje o blisko 100 niezwykle rzadkich pracach Kinga – powieściach, opowiadaniach, scenariuszach i poezji. Największym rarytasem jest jeden rozdział z nie wydanej powieści z roku 1970 – 'The Sword In The Darkness’. Nowością będzie także wiersz 'Dino’.

Będzie też można przyjrzeć się scenariuszowi Kinga do jednego z epizodów serialu 'The X Files’. Ostatecznie odcinek 'Chinga’ został napisany przez Kinga i Chrisa Cartera (twórcę serialu) ale wcześniej scenariusz samego Kinga mocno różnił się od wersji finalnej, miał też inny tytuł – 'Molly’.

Szczegółowo opisane zostały też inne scenariusze Kinga na podstawie własnych książek, które nie zostały nigdy wykorzystane: 'Cujo’, 'Children of the Corn’, 'The Dead Zone’, 'Desperation’, 'Dolan’s Cadillac’, 'Night Shift’, 'The Stand’ oraz na podstawie powieści innych autorów, na przykład 'Something Wicked This Way Comes’.

Poza tym można będzie przeczytać opisy kilku nie wydanych powieści, jak na przykład 'Blaze’ z 1973 roku czy powieści nie ukończonych, jedną z nich jest 'George D X McArdle’.

W książce tej znajdziemy również eseje dotyczące około 20 zaginionych lub niedostępnych prac Kinga jak na przykład: 'An Evening at God’s’ czy 'Squad D’ oraz poznamy szczegóły dotyczące ośmiu do tej pory nie znanych opowieści pisarza, które zostały odnalezione na Uniwersytecie Maine, na którym to studiował King. Poznamy też szczegóły dotyczące dwóch opowieści jakie King napisał jako nastolatek i opublikował w szkolnej gazetce.

Na deser będziemy mogli zapoznać się z pełną bibliografią pisarza, która zawiera niemal 400 prac! Całość okraszona będzie grafikami.

Jest to wydanie limitowane, dostępne będą 2052 sztuki.