Stephen King Rules – festiwal dollar babies

W dniach 23 – 25 kwietnia za pośrednictwem internetu odbędzie się Stephen King Rules – Festiwal Filmowy Dollar Babies. Przez trzy dni imprezy będzie można obejrzeć 25 adaptacji prozy Stephena Kinga, w tym polski film „Kucyk”.
Oto jakie filmy w jakich dniach i godzinach będzie można obejrzeć:

Pomiędzy wybranymi filmami odbędą się spotkania z twórcami oraz ludźmi znającymi się na Kingu, między innymi z Bevem Vincentem czy Anthonym Northrupem, autorem książki „Stephen King. Dollar Baby: The Book”.
Festiwal rozpocznie się w sobotę, w nocy z 23 na 24 kwietnia równo o północy polskiego czasu a zakończy w nocy z niedzieli na poniedziałek, 26 kwietnia o godzinie 2:45.

To pierwszy raz w historii kiedy Dollar Babies będą ogólnie dostępne. Przez 40 lat jednym z warunków otrzymania od Stephena Kinga praw do ekranizacji opowiadań za 1 dolara był zakaz komercyjnych pokazów tychże filmów. Dollar Babies wyświetlane były więc głównie na małych festiwalach filmowych, niektóre trafiały do internetu. Teraz aż 25 produkcji obejrzeć będzie mógł każdy. Festiwal będzie streamowany w serwisach Vimeo i YouTube.

Przypominamy też zwiastun jedynego polskiego Dollar Baby, „Kucyk”, na podstawie opowiadania „Mój śliczny kucyk” ze zbioru „Marzenia i koszmary”. Obejrzeć go będzie można w nocy w sobotę, z 24 na 25 kwietnia o godzinie 1:30 polskiego czasu.