Stephen King otrzymał kolejną nagrodę

Wczoraj w Nowym Jorku odbyła się gala wręczenia nagród Stowarzyszenia Wydawców Audiobooków. Nagrody zostały przyznane po raz dwudziesty piąty. Statuetki przyznawane są w kilku kategoriach, wybierane są zarówno najlepsze tytuły z podziałem na gatunki literackie ale też najlepsi narratorzy, producenci czy wydawcy.

W tym roku w kategorii Thriller / Suspens nagrodę przyznano książce Kinga „Instytut”. Stephen King otrzymał jednak ważniejszą nagrodę, za życiowe osiągnięcia. Na gali obecny był także Joe Hill, który zapowiedział przyznanie ojcu nagrody Lifetime Achievement. Jak powiedział: „Stephen King jest najlepszym ambasadorem audiobooków jakiego ktokolwiek może sobie wymarzyć. On kocha tę formę od dekad. Wiem o tym, bo przy tym byłem.”

King odbierając nagrodę powiedział: „Słucham swoich książek. Robię to ponieważ w ten sposób można usłyszeć wszystko co napisało się dobrze i źle. To najlepsza forma opowiadania historii jaka może być”.

Sam Joe Hill również otrzymał statuetkę za audiobooka „Na pełnych obrotach”, który zwyciężył w kategorii Zbiór opowiadań.