Spotkanie ze Stephenem Kingiem i George’em R.R. Martinem

16 czerwca odbyło się kolejne, dziesiąte już, spotkanie ze Stephenem Kingiem w ramach trasy promocyjnej End Of Watch Tour. Jednak fani w Albuquerque mieli wyjątkowe szczęście bo było to spotkanie szczególne. Prowadzącym bowiem to wydarzenie był George R.R. Martin, autor między innymi „Gry o tron”. Chociaż to Martin miał odpytywać Kinga to pytania padały z obu stron.
Stephen przyznał się, że przez wiele lat nie chciał czytać książek Martina będąc pewnym, że mu się nie spodobają, mimo, że jego żona Tabitha posiadała je wszystkie. Gdy któregoś razu potwornie cierpiał z bólu nogi i nie mógł zasnąć pomyślał: „Cholera, chyba przeczytam tę pieprzoną książkę George’a Martina”, co wywołało salwę śmiechu zarówno wśród publiczności jak i u samego twórcy „Gry o tron”.
Z kolei Martin opowiedział o najstraszniejszym prezencie jaki kiedykolwiek dostał od fana. Była to książka „Misery” w niepodpisanej kopercie i bez jakiegokolwiek liściku w środku.

Spotkanie było profesjonalnie filmowane i wkrótce pojawi się na stronie internetowej George’a Martina.

Co ciekawe niecały miesiąc wcześniej, 23 maja w Santa Fe odbyło się podobne spotkanie, w miejscu Stephena Kinga jednak siedział Joe Hill.