Rewolucyjny escape room inspirowany filmami „To”

W Las Vegas otworzono wielopokojowy Escape Room inspirowany ekranizacjami powieści To. Escape It Chapter One już jest otwarty, a otwarcie Escape It Chapter Two jest planowane jeszcze w tym roku. Escape IT to rewolucyjne nowe podejście do tradycyjnej formuł Escape Room. Prawie 2800 metrów kwadratowych, 20 interaktywnych pokoi, nowoczesne efekty specjalne, oświetlenie, animatronika oraz aktorzy na żywo – wszystko po to, aby stworzyć jak najbardziej przerażające doświadczenie.

Według podanych informacji w Escape It Chapter One gracze zostają zaangażowani w poszukiwanie zaginionych dzieci z Derry. Gracze poruszają się po najbardziej kultowych miejscach z filmu, jak Neibolt House, sali z trzema drzwiami czy tunelach kanalizacyjnych pod Derry. Jak możemy przeczytać w oświadczeniu Jasona Egana, właściciela Egan Escape Productions: „Współpraca z Warner Bros. Discovery Global Themed Entertainment i możliwość ożywienia niektórych z ich kultowych postaci we wciągającym doświadczeniu tutaj, w Las Vegas, była ekscytującym przedsięwzięciem […] Jesteśmy pasjonatami tworzenia najbardziej kreatywnych i interaktywnych doświadczeń, przy czym to jest najbardziej przerażające, gdy tańczący klaun Pennywise wita cię w mieście Derry”.

Oprócz dwóch doświadczeń związanych z ucieczką, Escape IT zawiera gry w stylu karnawałowym w połowie drogi oraz pełnowymiarowy sklep detaliczny o tematyce „To” wraz z operacjami fotograficznymi i ekskluzywnymi niestandardowymi towarami. Dostępne są również bilety Private VIP Experience, pakiety urodzinowe, wieczory kawalerskie/panieńskie i integracyjne. Bilety kosztują $54.99 w czwartki i piątki oraz $59.99 w weekendy. Bilety można kupić na stronie organizatora https://escapeit.com/