„Przebudzenie” w specjalnym, ilustrowanym wydaniu

Na grudzień nowe wydawnictwo LetterPress Publications zapowiedziało wydanie swojej pierwszej pozycji, będzie nią ilustrowane, limitowane wydanie powieści Stephena Kinga Przebudzenie. François Vaillancourt przygotował 16 kolorowych ilustracji, poza nimi wydanie to będzie zawierać mnóstwo dodatków.

Wstęp napisze Josh Boone, scenarzysta i reżyser od lat przygotowywanej ekranizacji tej powieści, poza nim będzie można obejrzeć grafiki koncepcyjne jakie do ekranizacji stworzył Vincent Chong. Następnie będzie można przeczytać artykuł Beva Vincenta o procesie powstawania „Przebudzenia” oraz 20-stronicowy wywiad z Kingiem, który ukazał się w magazynie Rolling Stone przy okazji premiery książki w 2014 roku.

Książka zostanie wydana w powiększonym formacie z dwoma ilustracjami na wewnętrznych okładkach zapakowana w specjalnie stworzone etui. Dodatkowo w środku znajdą się autografy François Vaillancourta, Josha Boone, Vincenta Chonga i Beva Vincenta.

Ciekawa jest dystrybucja książki. W dniach 15 – 31 maja będzie można ją zamawiać w 9 sklepach,między innymi Cemetery Dance, Camelot Books, PS Publishing, Subterranean Press za 125 dolarów lub 100 funtów. Wyjątkowym miejscem jest StephenKingCatalog.com bo tam można zakupić za 275 dolarów wydanie z dodatkowym rysunkiem Glenna Chadbourne’a.
Tyle ile zostanie zamówionych i opłaconych sztuk tyle egzemplarzy zostanie wydrukowanych. Książka nie będzie nigdy więcej dodrukowywana i sprzedawana.