Powieść „Śpiące królewny” dostanie komiksową adaptację

Na początek przyszłego roku zapowiedziano premierę komiksowej adaptacji wspólnej powieści Stephena i Owena Kingów Śpiące królewny. 10-zeszytowy komiks przygotowują pisarz Rio Youers, który odpowiedzialny jest za scenariusz oraz Alison Sampson, która pracuje nad stroną graficzną projektu.

Wydawcą komiksu jest IDW Publishing, który wydaje komiksy Joe Hilla.

Artystka Alison Sampson powiedziała: „Ta historia jest bardzo sugestywna i pozwala na stworzenie interesujących rysunków. Są tutaj tematy magiczne przeplatające się z realnym miejscem. Daje też możliwość stworzenia różnorodnych postaci. Miejsca, przestrzenie, ciała, płcie, charaktery, relacje międzyludzkie, tematy polityczne, emocje – to wszystko daje pracę, która jest wyzwaniem. Nie mogę się doczekać by podzielić się tym co tworzę.”

Rio Youers natomiast tak wypowiedział się o pracy nad tym tytułem: „Praca nad czymkolwiek co stworzył King jest czymś surrealistycznym, co może oszołomić ale też przerazić. Mam przed sobą jeden cel: pozostać wiernym duchowi powieści i dostarczyć historię, od której nie będzie można się oderwać, która trafi zarówno do fanów prozy Stephena i Owena Kingów ale też czytelników komiksów na całym świecie.”