Plany Stephena Kinga na rok 2017

W związku z występem Stephena Kinga na Narodowym Festiwalu Książki dowiedzieliśmy się kilku szczegółów na temat przyszłości pisarza.

Już wcześniej wiedzieliśmy, że na rok 2017 planowana jest powieść Sleeping Beauties, którą King napisał wspólnie z synem Owenem. Teraz dowiedzieliśmy się, że pomysł na książkę wyszedł od młodszego Kinga a sama powieść jest bardzo długa.

Jakiś czas temu w jednej z wypowiedzi Stephen King wspomniał, że na tyle polubił bohaterów z trylogii detektywa Hodgesa, że chciałby kiedyś wykorzystać jeszcze jedną z postaci. W wywiadzie, którego udzielił dzisiaj przed występem w Bibliotece Kongresu wyznał, że właśnie pisze książkę, która jest „straszna” a jednym z bohaterów jest właśnie postać z trylogii. Najprawdopodobniej chodzi o Holly Gibney ale to tylko domysły.

Odpowiadając na pytanie o książki pisane wspólnie z Peterem Straubem Stephen ujawnił, że najprawdopodobniej w lutym przyszłego roku panowie zaczną pisać trzecią powieść z serii „Talizman”.

Podsumowując, w 2017 roku pewni możemy być książki „Sleeping Beauties” na wiosnę a jesienią prawdopodobnie wydana zostanie książka z postacią z trylogii Hodgesa. Talizman 3 to najpewniej rok 2018 co idealnie będzie pasować w odstępy między kolejnymi książkami: 17 lat między „Talizmanem” i „Czarnym domem” i 17 lat między „Czarnym domem” i nową książką.