Plany na ekranizacje opowiadań z książki „Jest krew”

Bardzo często tak bywa, że prawa do ekranizacji książek Stephena Kinga kupowane są zaraz po ich premierze, zdarzało się też, że przed pojawieniem się książki w sprzedaży. Z książką „Jest krew” nie jest inaczej, tutaj jednak sprawa jest ciekawa, gdyż jest to zbiór kilku tekstów. Okazuje się, że aż trzy z czterech tytułów trafią na ekrany, a przynajmniej są takie plany.

Platforma Netflix,  wytwórnia Blumhouse oraz filmowiec Ryan Murphy (stworzył między innymi seriale „American Horror Story”, „American Crime Story” i „Hollywood”) zakupili prawa do opowiadania Telefon pana Harrigana. Scenariusz do filmu ma napisać John Lee Hancock, który ma na swoim koncie na przykład film nominowany do Oscara „Wielki Mike”. Hancock zajmie się także reżyserią filmu.

Darren Aronofsky, który wyreżyserował takie oscarowe hity jak „Czarny łabędź” czy „Zapaśnik” zakupił prawa do opowiadania Życie Chucka. Na chwilę obecną wiadomo jedynie, że Aronofsky będzie producentem filmu.

Prawa do opowiadania Szczur nabył aktor, scenarzysta, reżyser i producent Ben Stiller (Noc w muzeum, Zoolander, Sekretne życie Waltera Mitty). Stiller chciałby film wyreżyserować, wyprodukować a także zagrać główną rolę.

Z książki „Jest krew” pozostaje jeszcze nowela „Jest krew, są czołówki”. Tutaj prawa pozostają dostępne, można spekulować czy tekst stanie się podstawą do drugiego sezonu serialu „Outsider”.