Plany na ekranizację książki „Uniesienie”

Jack Bender, scenarzysta, reżyser i producent, to osoba znana fanom Stephena Kinga. Pracował on przy trzech serialach będących adaptacjami prozy pisarza – „Pod kopułą” (był producentem oraz reżyserował 9 epizodów z 1 i 2 sezonu), „Mr. Mercedes” (produkcja i reżyseria 23 odcinków z wszystkich sezonów)  i „Outsider” (tylko producent). W dniu premiery powieści „Instytut” ogłoszono, że będzie on też tworzył serial na podstawie tej książki, prace są obecnie jeszcze na etapie przedprodukcyjnym.

Teraz podczas wywiadu dla Cinema Blend filmowiec wyjawił, że rozpoczął prace nad piątą ekranizacją. Bender napisał scenariusz oparty o książkę Uniesienie, tym razem jednak  nie będzie to serial a film. Odpowiadając na pytanie dziennikarza o stosunek Stephena Kinga do wprowadzanych zmian w ekranizacjach powiedział:

„Gdy zmiany dobrze wpływają na film, jest z nich bardzo zadowolony. Ostatnio zaadaptowałem jego książkę „Uniesienie” na potrzeby filmu. Wymyśliłem kilka rzeczy i dodałem je do scenariusza, byłem mocno zdenerwowany bo King jeszcze nigdy nie czytał moich scenariuszy, do tej pory tylko reżyserowałem i produkowałem jego ekranizacje. Denerwowałem się ale zmiany bardzo mu się spodobały. Jest bardzo łaskawy, zdaje sobie sprawę, że tworząc serial telewizyjny trzeba pewne rzeczy dodać, inne usunąć, tak to po prostu działa.”

Odniósł się też do samej książki:

„Od początku chciałem zaadaptować tę książkę, jest taka bajkowa, zupełnie inna od typowego horrorowego Kinga. Opowiada o tym jak wszyscy możemy być lepszymi ludźmi. To wspaniała historia. To jeden z tych małych klejnotów i wiedziałem o tym jak tylko pierwszy raz ją przeczytałem.”