Plany na ekranizację cyklu „Mroczna Wieża”

Wczoraj serwisy filmowe i kingowe obiegła informacja, iż jeden z twórców serialu „Zagubieni”, J. J. Abrams chce podjąć się zekranizowania sagi Mroczna Wieża. Poinformowano, że toczą się rozmowy, ale nie wiadomo jeszcze, czy będzie to film kinowy czy serial telewizyjny.

Jak dowiedzieliśmy się pod koniec ubiegłego roku z artykułów w Entertainment Weekly, Abrams jest fanem Kinga, a King fanem „Zagubionych” i tym samym Abramsa. Postanowiliśmy jednak wstrzymać się z przekazaniem tej informacji, czekając na jej oficjalne potwierdzenie bądź zdementowanie przez samego Kinga, jako, że zaledwie tydzień temu pisarz na łamach wspomnianego Entertainment Weekly napisał, że zgodziłby się na oddanie praw do ekranizacji „Wieży”, „jeśli zgłosiłby się do niego Peter Jackson i powiedział, że zamierza reżyserować, a New Line wyłoży na ten projekt miliardy dolarów”. To nie pozostawia zbyt szeroko otwartej furtki 🙂

Na reakcję Kinga nie trzeba było czekać zbyt długo. Moderatorka oficjalnej strony przekazała na forum informację od pisarza, iż obaj panowie rozmawiają ale absolutnie żadne decyzje nie zostały podjęte.

Dark Tower film