Plany Micka Garrisa na nowe ekranizacje tekstów Kinga

Przy okazji ogłoszenia informacji na temat trzeciego sezonu serialu „Masters Of Horror” Mick Garris wypowiedział się bardziej szczegółowo o swoich planach ekranizacji książek Kinga.

Worek kości: Garris będzie reżyserował, zajmie się też produkcją wspólnie z Markiem Sennetem (wspólnie zrobili „Desperację”). Scenariusz napisze Matt Venne. Będzie to film kinowy.

Buick 8: Garris będzie producentem a za kamerą stanie Tobe Hooper (wyreżyserował pierwsze „Miasteczko Salem” i „Maglownicę”).

Mick oświadczył również, że chciałby zrealizować „Grę Geralda”, jako, że jest to jego ulubiona powieść Kinga. Nie powiedział na ten temat nic więcej, ale przypomnieć należy, że w listopadzie ’06 podawaliśmy informację jakoby Craig R. Baxley miał wyreżyserować ten film na podstawie scenariusza samego Kinga. Aczkolwiek plany filmowe mają to do siebie, że ulegają częstym zmianom. „Buick 8” miał dwa lata temu zostać wyreżyserowany przez George’a Romero a scenariusz był już napisany przez Johna Schaecha i Richarda Chizmara. Natomiast do 'Worka kości’ nabył swego czasu prawa Bruce Willis…