Pierwszy opis zbioru nowel „If It Bleeds”

Tak przedstawia się opis zbioru If It Bleeds od brytyjskiego wydawcy:

Dziennikarze mają takie powiedzenie: „Jest krew, jest news”. A bomba w gimnazjum Alberta Macready’ego na pewno znajdzie się na wszystkich czołówkach.
Holly Gibney z agencji detektywistycznej Uczciwi znalazcy pracuje nad sprawą zaginionego psa – a także nad poprawą własnej asertywności. W telewizji ogląda relację z pewnego wydarzenia ale gdy ponownie widzi ją w wieczornych wiadomościach zdaje sobie sprawę, że coś jest nie tak z korespondentem, który pierwszy pojawił się na miejscu wydarzeń. Tak rozpoczyna się „If It Bleeds”, nowa historia będąca sequelem powieści „Outsider” przedstawiająca niezrównaną Holy w jej pierwszej samodzielnej sprawie. „If It Bleeds” to także jedna z historii w nowym znakomitym zbiorze Stephena Kinga.

Ponadto w zbiorze znajdziemy trzy inne fantastyczne opowieści pisarza: „Mr Harrigan’s Phone”, „The Life of Chuck” oraz „Rat”. Wszystkie cztery ukazują bogactwo pisarstwa Kinga, pełnego wdzięku, humoru, horroru i zapierającego dech suspensu. W fascynujących notkach od autora pisarz zdradza skąd wzięły się pomysły na każdą z historii i daje nam wgląd w swoją wyobraźnię.