Opis książki „Finders Keepers”

Oto pierwszy opis zapowiadanej na przyszły rok książki Finders Keepers będącej drugim tomem o przygodach bohaterów poznanych w Panu Mercedesie:

„Obudź się geniuszu”. Tymi słowami King zaczyna momentalnie przykuwającą opowieść o mściwym czytelniku. Geniuszem jest John Rothstein, ikona na miarę Salingera, który stworzył słynnego bohatera, Jimmy’ego Golda, ale który to nie publikuje już książek od dekad. Morris Bellamy jest wściekły nie tylko z tego powodu, że Rothstein zaprzestał dostarczać kolejnych książek, ale ponieważ będący nonkonformistą Jimmy Gold zaprzedał się reklamie. Morris zabija Rothsteina opróżniając przy tym jego sejf. Jednak nie pieniądze są prawdziwym skarbem, a zeszyty zawierające co najmniej jedną nową powieść Golda.
Morris ukrywa zeszyty i pieniądze i zostaje zamknięty w więzieniu za popełnienie innej zbrodni. Parę dekad później chłopiec o imieniu Pete Sauberg odnajduje skarb i teraz to Pete wraz z rodziną stają się celem jeszcze bardziej niepoczytalnego i żądnego zemsty Morrisa, który po trzydziestu pięciu latach zostaje zwolniony z więzienia. Na ratunek przychodzą im Bill Hodges, Holly Gibney, i Jerome Robinson.
Od czasu 'Misery’ King nie przedstawił fabuły skupiającej się wokół czytelnika, którego obsesja na punkcie pisarza staje się tak niebezpieczna. 'Finders Keepers’ jest nie tylko spektakularną, przyprawiającą o bicie serca historią, ale również kingową opowieścią o tym jak literatura kształtuje życie – na dobre, na złe, na zawsze.