Opis książki „Czarna bezgwiezdna noc”

Oto oficjalny opis nowej książki Kinga Czarna bezgwiezdna noc:

„Wierzę w to, że w każdym człowieku jest drugi człowiek, obcy…” napisał Wilfred Leland James na pierwszych stronach swojego emocjonującego wyznania, które tworzy 1922, pierwszą z czterech niezwykle mrocznych, fascynujących opowieści Stephena Kinga, połączonych tematem kary. Dla Jamesa ów obcy budzi się gdy jego żona Arlette proponuje sprzedanie rodzinnego domu i wyjazd do Omaha wprawiając w ruch makabryczną spiralę morderstwa i szaleństwa.

W Big Driver tajemnicza pisarka o imieniu Tess spotyka nieznajomego podczas długiej drogi do Massachusetts kiedy jedzie skrótem do domu ze spotkania klubu książki. Zgwałcona i porzucona na śmierć Tess obmyśla zemstę, która postawi ją twarzą w twarz z kolejnym obcym: tym wewnątrz niej samej.

Fair Extension, najkrótsza z opowieści jest prawdopodobnie najbardziej nieprzyjemną i najzabawniejszą ze wszystkich. Zawarcie paktu z diabłem nie tylko ratuje Harry’ego Streetera od raka ale też bogato wynagradza za życie pełne urazy.

Kiedy mąż Darcy Anderson wyjeżdża w kolejną podróż służbową, ona udaje się do garażu szukając baterii. Potyka się o pudełko pod stołem i odkrywa obcego wewnątrz swojego męża. To przerażające odkrycie oddane z jeżącą włosy intensywnością definitywnie kończy dobre małżeństwo – Good Marriage.

Podobnie jak „Cztery pory roku” i „4 po północy”, które stworzyły takie filmowe hity jak „Skazani na Shawshank” i „Stań przy mnie”, „Czarna bezgwiezdna noc” dowodzi, że Stephen King to mistrz długich opowieści.

Znamy też ilości stron poszczególnych nowelek, są to jednak strony maszynopisu, które w ostatecznej wersji książki nieznacznie będą się różnić. „1922” ma stron 96, „Big Driver” 82, „Fair Extension” 25 a „Good Marriage” 63 strony.