Cell

Wydawca Kinga w USA – Scribner – opublikował opis kolejnej powieści pisarza – Cell – której premiera odbędzie się 24 stycznia:

Cywilizacja nie skończy się wybuchem czy kwileniem. Skończy się sygnałem twojego telefonu komórkowego.

To, co wydarzyło się 1 października, zapamiętane zostało jako Impuls, sygnał wysłany przez każdy telefon komórkowy, który zamienił swojego właściciela w coś… cóż, coś mniej ludzkiego. Dzikiego, morderczego, niemyślącego i bezsensownie niszczącego.
Akt terrorystyczny? Cybernetyczny, zwariowany psikus? To nie ważne. Nie dla ludzi, którzy uniknęli tego technologicznego ataku. Dla nich liczy się przetrwanie jego następstw. Wkrótce po tym, grupka ludzi – „normalni”, jak siebie nazywają – zbiera się na terenie Gaiten Academy, gdzie dyrektor szkoły i jedyny ocalały uczeń mają im do pokazania, na oświetlonym blaskiem księżyca boisku, coś niezwykłego i przerażającego. Najwyraźniej może nie być ucieczki. Jedynym rozwiązaniem jest zmierzyć się z nimi.

CELL jest klasyczną, krwawą i zatrważającą historią Stephen Kinga, która jest niewyobrażalnie prawdopodobna i całkowicie fascynująca.

zombie