Oficjalne zdjęcia i informacje o fabule filmu „Mroczna Wieża”

Entertainment Weekly opublikował pierwsze oficjalne zdjęcia przedstawiające głównych bohaterów ekranizacji cyklu „Mroczna Wieża”.

Z materiałów tekstowych, które im towarzyszyły, poznaliśmy również pierwsze informacje o fabule filmu. Obraz, który ma zadebiutować w lutym przyszłego roku, ma opierać się na trzech bohaterach i relacjach między nimi. Fabuła najprawdopodobniej zawiąże się w momencie, w którym Walter, przebywając w Devar-toi – obozie w którym przetrzymywani są Łamacze Promieni, dowie się o istnieniu Jake’a będącego osobą posiadającą w sobie największe ilości mocy zwanej Lśnieniem, która pozwoli mu doprowadzić do upadku Mrocznej Wieży. W ślad za Człowiekiem w czerni podąży Roland, którego z kolei będzie próbować odnaleźć Jake tworząc między tymi postaciami swego rodzaju zamknięte koło.

W filmie nie pojawią się na pewno Eddie i Susannah, jednak jeżeli powstający film odniesie sukces na pewno pojawią się oni w kolejnych odsłonach serii. Jeżeli chodzi o fabularne zmiany względem oryginału fani Kinga powinni czuć się bezpiecznie. Autor czuwał nad kształtem scenariusza i jego uwagi były brane pod uwagę przez twórców filmu. Tak jego wkład skomentował Akiva GOldsman, scenarzysta filmu:

Mogę powiedzieć, że Steve przez cały czas jest naszym partnerem, więc nie wykonujemy ruchu bez Stephena mówiącego nam 'To jest „Mroczna Wieża”, a jeżeli Stephen mówi, że to nią nie jest, co miewało miejsce, mówimy „W porządku, spróbujmy czegoś innego”.

Tak o swojej pracy wypowiedział się King:

Wziąłem długopis i wyciąłem dialogi Rolanda do kości. Im mniej mówi tym lepiej. I dlaczego nie? Idris Elba potrafi grać twarzą. Jest w tym świetny. Ukazuje ten wyraz połączonego szaleństwa i spokoju. Jest westernowym bohaterem, silnym, milczącym typem: 'tak’, 'nie’, strzał.

Entertainment Weekly w najbliższych dniach opublikuje więcej materiałów związanych z „Mroczną Wieżą”, a tak będzie prezentować się okładka najnowszego numeru magazynu, który ukaże się 22 lipca: