O planach na rozbudowę cyklu „Mroczna Wieża” i jej ekranizacji

Nieco nieoczekiwanie spadła na nas wiadomość o bardzo ciekawej rozmowie między Stephenem Kingiem i Brianem Truittem przy okazji wywiadu dla USA Weekend.com. King powiedział, że 7 tomowa saga to tylko część większej całości opowieści o Rolandzie. Jakiś czas temu przyszedł mu do głowy pomysł na opowiadanie i wtedy pomyślał: „Może jak znajdę jeszcze trzy takie to powstanie książka. Potem dochodziły kolejne pomysły i elementy i chyba będzie z tego powieść.” Według Kinga ma to być kolejna książka z serii Mroczna Wieża.

Na oficjalnym forum moderatorka potwierdziła, że rok temu Stephen mówił jej, że ma pomysł na nowe opowiadanie w świecie Wieży. Od tego czasu King pracował nad kilkoma projektami jednak ona nie widziała wśród nich maszynopisu z tym opowiadaniem ale jak przyznaje, nie widziała wśród nich także wierszy, które ostatnio się ukazały.

Kilka lat temu Stephen King za 19 dolarów sprzedał prawa do ekranizacji Mrocznej Wieży twórcom serialu „Zagubieni”, którego jest wielkim fanem, a którzy są także fanami pisarza. Od tego czasu nic w temacie się nie działo, raz tylko panowie powiedzieli, że najpierw muszą skończyć kręcenie „Lost” by myśleć o „Wieży”. Jednak Damon Lindelof zmienił zdanie, powiedział, że nie będzie pracował nad tą ekranizacją gdyż nie chce zepsuć czegoś co bardzo kocha. Za to bardzo chętnie dołączy do ekipy tworzącej komiks „The Dark Tower”, który bardzo lubi i ceni. Lindelof jak do tej pory zrobił jeden komiks – „Ultimate Wolverine vs. Hulk”.