Nowe wydanie książki „Stephen King: Uncollected, Unpublished”

Stephen King: Uncollected, Unpublished to bardzo interesująca książka autorstwa Rocky’ego Wooda, wielkiego fana, kolekcjonera i autora książek o Kingu, o którym niejednokrotnie już pisaliśmy. Właśnie pojawiło się jej czwarte wydanie, poprawione i uzupełnione. Co więcej, w powstanie tego wydania książki włączył się sam King.
Przypomnijmy, że Uncollected, Unpublished to przewodnik po absolutnie wszystkich dziełach pisarza, które nigdy nie zostały wydane lub są rzadko osiągalne. Autor omawia tutaj powieści, opowiadania, wiersze, scenariusze filmowe, które King podczas całej swojej kariery napisał lecz nie wydał, bądź pisania nie dokończył. Ale na ponad 450 stronach znajdziemy tutaj nie tylko opisy i recenzje ale także całe utwory bądź fragmenty! Wood przybliża nam ponad 100 tytułów, między innymi powieści „Sword in the Darkness”, „An Evening at God’s”, „Squad D” czy „George D X McArdle”. Poznać można też „Moly” – scenariusz do epizodu „Z Archiwum X”, który w wersji ostatecznej został bardzo mocno zmieniony jak i scenariusze, które nigdy nie zostały zrealizowane – „Dzieci kukurydzy”, „Cujo”, „Martwa strefa”, „Cadilac Dolana”, „Desperacja”, „Cmentarna szychta” czy adaptację powieści Raya Bradbury’ego „Something Wicked This Way Comes”.
W poprawki do wydania książki z roku 2012 udało się autorowi włączyć Kinga, który opowiada o „Asylum”, „The Accident”, „The Street’s Kid Bible”, „On The Island”, „Pinfall”, „The Star Invaders”, „The Tommyknockers”, a także o scenariuszu o nawiedzonej stacji radiowej czy słuchowisku radiowym. Dzięki nowemu wydaniu tej książki dowiemy się o tytułach, o których do niedawna nie słyszał właściwie nikt, są to „Hatched Head”, „The Ladies Room” i nie dokończony western. Nowością są także rozdziały poświęcone utworom niedawno wydanym, które jednak nie ukazały się jeszcze w antologii Stephena Kinga – „American Vampire”, „Morality”, „Mile 81”, „Ur” itd. Dodano także nowe wiersze jak „Mostly Old Man”, „The Bone Church” i „Tommy”. Dzięki udziałowi w publikacji Kinga wzbogacono informacje na przykład o „The Raploids”, „The Huffman Story”, „I Was A Teenage Grave Robber” czy „The Cannibals”.

Nakład książki jest bardzo mocno limitowany, wydanych będzie tylko tyle sztuk, ile zostanie zamówionych przez czytelników w przedsprzedaży. Może to być więc zaledwie kilkaset egzemplarzy. Wszystkie będą numerowane i podpisane przez autora. Książka kosztuje 59,95 dolarów (przesyłka jest darmowa) a dochód ze sprzedaży w całości zasili fundusz, dzięki któremu Rocky Wood będzie mógł kontynuować walkę ze śmiertelną chorobą. To wyjątkowe i niezwykle interesujące wydawnictwo można zamawiać na stronie Overlook Connection.

Stephen King Uncollected Unpublished