Nowe opowiadanie Kinga pt. „Ur”

24 lutego będzie miał swą premierę kolejny wydawniczy eksperyment Kinga. Nowela Ur pojawi się w wersji do ściągnięcia na Kindle. Jak informuje moderatorka oficjalnej strony, tekst ten w późniejszym czasie będzie do pobrania również w zwykłej formie elektronicznej. Tak natomiast prezentuje się opis noweli i jej 'okładka’:

Wesley Smith, usychający z miłości nauczyciel angielskiego na uniwersytecie, nie może przestać myśleć o celnej uwadze rzuconej mu na odchodne przez dziewczynę przy burzliwym rozstaniu by w końcu zaczął używać komputera do czytania. Ulegając tej myśli i dotknięty sugestią jednego ze studentów, Wesley składa zamówienie na Kindle. Urządzenie dociera do niego następnego dnia, pomimo nie zaznaczenia tej opcji przesyłki, w pudełku ostemplowanym uśmiechniętą buźką. Otwiera ono świat literatury, którego nawet najwięksi miłośnicy książek by się nie spodziewali. Ale gdy raz drzwi zostaną otwarte, rzeczy których mieliśmy nadzieję nigdy nie przeczytać, ani przeżyć mogą się pojawić

Ur

Natychmiast ruszyła machina promująca nowy eksperyment pisarza. Podczas spotkania dotyczącego Kindle gościem był Stephen King, który odczytał fragment noweli UR.