Nowe figurki klauna Pennywise’a z filmu „To”

Olbrzymi sukces ekranizacji powieści To spowodował po premierze filmu zalew figurek przedstawiających zarówno klauna Pennywise’a jak i cały Klub Frajerów. Po kilku miesiącach spokoju kolejne firmy zapowiadają kolejne figurki.

Tweeterhead zaprezentował statuetkę, na którą pomysł dał sam Andy Muschietti, reżyser filmu. Dostępna ona będzie w dwóch wersjach, standardowej przedstawiającej Pennywise’a na trumnie oraz ekskluzywnej, która dodatkowo zawierać będzie lalkę imitującą Richie’ego Tozziera leżącą w trumnie, jedną z nóg klauna będzie macka a zamiast ręki łapa wilkołaka. Figurka mierzyć będzie 33 cm i co ciekawe obie jej wersje będą w tej samej cenie 349,99$. Premiera w grudniu 2018.

A tak wygląda projekt Andy’ego Muschietty’ego:

Druga figurka zapowiedziana została na lipiec 2019 roku przez Iron Studios. Jej wysokość to 25 cm,  została wykonana na podstawie plików 3D z filmu dostarczonych przez Warner Bros. Tutaj do figurki dołączona będzie wymienna głowa i dwie dłonie. Cena to 104,99$.

Kolejną figurkę szykuje Prime 1 Studio. Ta oferta dostępna będzie dopiero w lutym 2020 roku a koszt to 1,999$. Figurka a właściwie posąg będzie mierzyć aż 111 cm. Pennywise stoi tutaj na chodniku, z kanału wystaje ręka Georgie’ego, jest też łódeczka a po drugiej stronie portrety pamięciowe Richie’ego, Georgie’ego i Paricka.

Na koniec Mezco Toys  i nie figurka a lalka.  Jej wysokość to 46 cm, ubrana jest w kostium z tkaniny, w pełni ruchoma i co najciekawsze, wypowiada kwestie Pennywise’a z filmu. Lalka pojawi się w czerwcu 2019 a jej koszt to 98$.