Nowa książka o Kingu pt. „King of Bangor”

28 kwietnia informowaliśmy o jednoaktowej sztuce australijskiego dramaturga Lee Gambina – King of Bangor. 12 lipca miała miejsce premiera książkowej wersji sztuki, która wydana została w miękkiej oprawie i liczy 70 stron. Poniżej przypominamy opis i przedstawiamy okładkę książki:

W duszącym mroku, odnoszący sukcesy pisarz Stephen King siedzi na swoim tronie planując kolejną makabryczną opowieść. Ale pojawia się problem: zaciął się. Ma pisarską blokadę. Wkrótce jednak znajome głosy udzielają mu rady i King zaczyna pisać. Wena przychodzi i odchodzi tak jak pojawiają się przeszkody i inspiracje, znikają i pojawiają się ponownie. Prawdziwe życie zaczyna zlewać się z twórczym strumieniem świadomości a jego wytwory wyobraźni zaczynają się pojawiać i komentować jego życie w przerażającej opadającej spirali.
„King Of Bangor” reżyserowane przez Dione’a Josepha studiuje relacje między pisarzem i jego pracą: prawdy i prawdy alternatywne, które wynurzają się ze zmyślonych kreacji pisarza; kreacji, które nie tylko kpią z artysty i go zwodzą, ale też uosabiają te pojedyńcze swobody i osobiste sukcesy nie-tak-szalonego twórcy.

King of Bangor