Nominacje dla Kinga do GoodReads Choice Awards

Jak co roku przyszedł czas na głosowanie do nagród serwisu Goodreads, największego na świecie portalu dla czytelników. Goodreads to około 55 milionów użytkowników z całego świata, to baza licząca półtora miliarda tytułów, to 50 milionów recenzji najróżniejszych tytułów. Serwis co roku przyznaje nagrody w 20 kategoriach ale zwycięzców typują właśnie użytkownicy.

Za rok 2018 Stephen King został nominowany kilka razy.

W kategorii Best Horror szansę na zwycięstwo będą miały dwie książki: Uniesienie oraz Flight Or Fright. Swój głos można oddawać TUTAJ.

W kategorii Mystery and Thriller szansę ma powieść Outsider. Głosowanie odbywa się TUTAJ.

W tym roku pojawiła się dodatkowo nowa kategoria – Best Of The Best. Tutaj do rywalizacji stanęło 170 książek z różnych kategorii, które zwyciężyły w poprzednich 10 latach. Stephen King wygrał sześciokrotnie więc można głosować na 6 książek: Dallas ’63, Wiatr przez dziurkę od klucza,Doktor Sen, Pan Mercedes, Koniec warty, Śpiące królewny. Głosujemy TUTAJ.

Głosowanie w pierwszej rundzie trwa do 4 listopada. Półfinały odbędą się w dniach 6 – 11 listopada a finał od 13 do 26 listopada. Zwycięzców poznamy 4 grudnia.