Niepewne losy drugiego sezonu serialu „Outsider”

Miesiąc temu Stephen King w wywiadzie dla Entertainment Weekly powiedział, że są plany na drugi sezon serialu Outsider. Dziś pojawiła się natomiast informacja, że stacja HBO rezygnuje z serialu. Studio MRC odpowiedzialne za produkcję ekranizacji powieści Stephena Kinga podziękowało stacji za współpracę i jednocześnie wystawia na sprzedaż prawa do tytułu.

Dziękujemy HBO za świetną współpracę przy pierwszym sezonie i pomoc w pokazaniu go szerokiej publiczności, która zakochała się w „Outsiderze” – powiedziała Elise Henderson z MRC Television. „Szukamy teraz nowego domu dla tej znakomitej serii”.

Z kolei przedstawiciel HBO tak powiedział dziennikarzowi Deadline: „Dobrze nam się współpracowało z Richardem, Jasonem Batemanem, Andrew Bernsteinem i całą ekipą z MRC, życzymy im by kontynuowali pokazywanie świata stworzonego przez znakomitego Stephena Kinga.”

MRC wystawia na sprzedaż scenariusz drugiego sezonu, który pierwotnie przedstawili HBO. Richard Price rozwinął w nim uniwersum z książki skupiając się na postaci Holly Gibney. Pozostaje pytanie czy i kto zdecyduje się na kontynuację serialu.