Najbliższe wydarzenia z udziałem Stephena Kinga

2 maja w Bostonie odbędzie się gala charytatywna Night of 1.000 Stories, w której udział weźmie Stephen King. Jej celem jest zebranie środków finansowych na organizację non-profit 826 Boston założoną przez pisarza Dave’a Eggersa i pedagog Ninivé Calgari wspierającą literacką twórczość osób w wieku od 6 do 18 lat. Od 2007 roku fundacja pomogła 25 tysiącom uczniów.

King obecny będzie najpierw na spotkaniu koktajlowym a następnie pełnej atrakcji kolacji, na koniec której wygłosi przemówienie.

Ceny biletów zaczynają się od 500$, najdroższe (wielosobowe) kosztują 15000$. Podczas imprezy będzie można licytować podpisane przez Kinga książki.

W dniach 11 – 12 maja w Minneapolis odbędzie się festiwal książkowy – Wordplay, na którym pojawi się około 100 autorów. Jednym z gości będzie Stephen King, spotkanie z nim będzie miało miejsce 11 maja a poprowadzi je pisarz Benjamin Percy. Panowie przez godzinę będą rozmawiać o powieści Kinga „Outsider”. Dzień wcześniej, wieczorem, imprezę niejako ropocznie koncert zespołu Rock Bottom Remainders, w której King jest jednym z gitarzystów i wokalistów.

Bilet na festiwal to koszt 10$ a na koncert 40$.