Mike Flanagan sfilmuje „Mroczną Wieżę”

Mike Flanagan, stojący za kingowymi ekranizacjami „Gra Geralda” i „Doktor Sen”, ale mający też na swoim koncie takie seriale jak „Nawiedzony dom na wzgórzu”, „Nawiedzony dwór w Bly”, „Nocna msza” i „Klub północny” właśnie spełnia marzenie swojego życia. Twórca zakończył współpracę z Netflixem, podpisał kontrakt z Amazonem, zakupił prawa do sagi Mroczna Wieża i planuje kolejne lata spędzić na serialowej ekranizacji opowieści o Rolandzie Deschain.

Flanagan, ogromny fan Stephena Kinga, od wielu, wielu lat marzył by przenieść sagę „Mroczna Wieża” na ekran. Napisał scenariusz odcinka pilotażowego, dokładny zarys całego sezonu oraz ogólny zarys kolejnych i przedstawił go Kingowi (który bardzo ceni sobie reżysera po wcześniejszej współpracy). Pisarz bardzo zadowolony z zapowiedzi sprzedał prawa i tak już niedługo ruszą prace nad ekranizacją. Mike Flanagan planuje przynajmniej pięć sezonów serialu oraz dwa filmy. Zaprosi do współpracy także innych scenarzystów, z którymi pracował przy swoich serialach stworzonych dla Netflixa.

Na szczegóły oczywiście będzie trzeba jeszcze sporo poczekać, ale biorąc pod uwagę filmografię twórcy oraz jego uwielbienie dla książek Kinga oraz zapowiedzi, że jego serial będzie wierny książkom a pierwsza scena pierwszego epizodu rozpocznie się od wyświetlenia pierwszego, kultowego zdania sagi, można być spokojnym o efekt końcowy.