Mike Flanagan rezygnuje z filmu „Przebudzenie”

W maju informowaliśmy, że Mike Flanagan, reżyser ekranizacji książek Stephena Kinga „Gra Geralda” i „Doktor Sen” zabiera się za prace nad kolejną powieścią, „Przebudzenie”. Wcześniej film ten planował zrobić Josh Boone (odpowiedzialny obecnie za serial „Bastion”) jednak zrezygnował z tego projektu. Wczoraj obaj panowie spotkali się w podcaście poświęconym właśnie książce „Bastion” gdzie wymienili się uwagami na temat swoich prób realizacji „Przebudzenia”. Jak się okazało, Flanagan nie zrobi tego filmu.

Josh Boone powiedział: „Znalazłem kogoś o wielkim talencie, kto był zainteresowany stworzeniem tego filmu, ale okazało się, że gdybym chciał odzwierciedlić w pełni powieść Kinga i nie robić dużych zmian i cięć to film byłby zdecydowanie zbyt drogi. A nie chciałem zmieniać książki.”

Na co Mike Flanagan odpowiedział: „Wdepnąłem na tę samą minę i skończyłem w tym samym miejscu… Musimy się kiedyś spotkać i powymieniać storyboardami, szkicami i obejrzeć swoje rany. Zderzyłem się z tą samą ścianą, film po prostu byłby zbyt drogi. Cholera, a tak chciałem go zrobić.”